
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 14 Feb 2025 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 2.047" x 4.449" x 6.890" (52 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.675 lb. (0.306 kg) |
| SKU | D41330000 |
| UPC | 195166279145 |
Aetherdrift Commander Decks
Set: Aetherdrift
Product Description
Start your engines for a high-octane death race across the Multiverse! Swerve through three planes of mayhem, dodging dangerous obstacles and rival racers along the way.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 14 Feb 2025 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 2.047" x 4.449" x 6.890" (52 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.675 lb. (0.306 kg) |
| SKU | D41330000 |
| UPC | 195166279145 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 10 new-to- Magic cards |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 strategy insert |
| 1 reference card |
No best listing available yet.
Last Updated: 16 May 2026, 23:37
