
Buy Now from Dice and Dumplings
Availability: In Stock
Price: £199.95 (+1.7%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 02 Aug 2024 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (1 Borderless Foil Face Card, 1 Borderless Imagine: Courageous Critters Foil Card, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb. (0.394 kg) |
| SKU | D34270000 |
| UPC | 195166257181 |
Bloomburrow Commander Decks
Set: Bloomburrow
Availability: In Stock
Price: £199.95 (+1.7%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
Product Description
Bloomburrow Commander Decks is a Deck in Bloomburrow. Compare UK retailer pricing and current availability for this sealed product. It has a listed release date of 02 Aug 2024.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 02 Aug 2024 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (1 Borderless Foil Face Card, 1 Borderless Imagine: Courageous Critters Foil Card, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb. (0.394 kg) |
| SKU | D34270000 |
| UPC | 195166257181 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (1 Borderless Foil Face Card, 1 Borderless Imagine: Courageous Critters Foil Card, 98 nonfoil cards) |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 15 new-to- Magic cards |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 strategy insert |
| 1 reference card |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| Dice and Dumplings | £199.95 | +1.7% | In Stock |
| Zatu Games | £146.69 | -25.4% | Out of Stock |
| Mythic Cardboard | £164.95 | -16.1% | Out of Stock |
| Axion Now | £179.95 | -8.5% | Out of Stock |
| Chaos Cards | £237.95 | +21.0% | In Stock |
| Intrinsicards | £249.99 | +27.2% | Out of Stock |
Buy Now from Dice and Dumplings
Availability: In Stock
Price: £199.95 (+1.7%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
