
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 13 Oct 2023 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Japanese |
| Case Configuration | 1 Foil-Etched Display commander |
| Dimensions | 2.126" x 7.677" x 7.047" (54 x 195 x 179mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D23630000 |
| UPC | 195166228815 |
Doctor Who Commander Decks
Set: Doctor Who
Product Description
Travel across the universe with the Doctor and their companions in the little blue box—the TARDIS—and help them protect the universe from threats of all kinds; or take on the role of the villain and vie for intergalactic domination. In Commander, four players come together to show their strength and strategy, with one player coming out on top.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 13 Oct 2023 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Japanese |
| Case Configuration | 1 Foil-Etched Display commander |
| Dimensions | 2.126" x 7.677" x 7.047" (54 x 195 x 179mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D23630000 |
| UPC | 195166228815 |
Product Contents
| 1 Foil-Etched Display commander |
| 2 Traditional Foils + 98 nonfoil cards |
| 10 Planechase cards |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 10 double-sided tokens |
| 1 Life Tracker |
| 1 Planar Die |
| 1 Deck Box |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| Chaos Cards | £198.50 | 0.0% | Out of Stock |
No best listing available yet.
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
