
Buy Now from Card Cavern
Availability: In Stock
Price: £139.50 (-0.4%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
Product Info
| Category | Booster Boxes |
| Release Date | 01 Aug 2025 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 30 boosters per display / 6 displays per carton |
| Dimensions | 5" x 8.189" x 2.913" (127 208 x 74mm) |
| Weight | 2.050 lb. (0.930 kg) |
| SKU | D44470000 |
| UPC | 195166286341 |
Edge of Eternities Play Booster Display
Set: Edge of Eternities
Availability: In Stock
Price: £139.50 (-0.4%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
Product Description
At the edge of the known Multiverse, a star system teeters on the brink of disaster. Chart a course through Sothera and explore distant planets, wield dazzling magic, and wage war with alien factions.
Product Info
| Category | Booster Boxes |
| Release Date | 01 Aug 2025 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 30 boosters per display / 6 displays per carton |
| Dimensions | 5" x 8.189" x 2.913" (127 208 x 74mm) |
| Weight | 2.050 lb. (0.930 kg) |
| SKU | D44470000 |
| UPC | 195166286341 |
Product Contents
| 30 Edge of Eternities Play Boosters; each Play Booster contains: |
| 14 Magic: The Gathering cards |
| Play Boosters may contain these cards: EOE 1–316; EOS 1–45; SPG 119–128 |
| Includes 1–4 cards of rarity Rare or higher (2: 30%; 3: 3%; 4: <1%) and 3–5 Uncommon, 6–9 Common, and 1 Land cards |
| 1 card of any rarity is Traditional Foil |
| Foil Borderless Mythic in <1% of boosters |
| Traditional Foil Land replaces a Land in 20% of boosters |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| Card Cavern | £139.50 | -0.4% | In Stock |
| Langden Games | £115.00 | -17.9% | Out of Stock |
| EternaCards | £116.95 | -16.5% | Out of Stock |
| Chaos Cards | £119.95 | -14.4% | Out of Stock |
| Zatu Games | £123.49 | -11.9% | Out of Stock |
| Thirsty Meeples | £125.00 | -10.8% | Out of Stock |
| Firestorm Cards | £128.99 | -7.9% | Out of Stock |
| Dice and Dumplings | £129.95 | -7.3% | Out of Stock |
| Spellbound Games | £129.99 | -7.2% | Out of Stock |
| Axion Now | £136.95 | -2.3% | Out of Stock |
| Mythic Cardboard | £139.95 | -0.1% | Out of Stock |
| Gathering Games | £139.99 | -0.1% | Out of Stock |
| Travelling Man | £140.00 | -0.1% | Out of Stock |
| Entoyment | £140.25 | +0.1% | Out of Stock |
| Beanie Games | £148.20 | +5.8% | In Stock |
| Element Games | £148.23 | +5.8% | Out of Stock |
| Dice & Destiny | £149.99 | +7.1% | In Stock |
| JustPlayGames | £149.99 | +7.1% | Out of Stock |
| Thistle Tavern | £165.00 | +17.8% | In Stock |
| TierZero Games | £174.95 | +24.9% | In Stock |
| Rules of Play | £180.00 | +28.5% | Out of Stock |
Buy Now from Card Cavern
Availability: In Stock
Price: £139.50 (-0.4%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
