
Buy Now from The Gamers Lodge
Availability: In Stock
Price: £45.99 (-45.5%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 23 Jan 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $49.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to-Magic cards, including 2 traditional foil mythic rare cards |
| Dimensions | 2.52" x 4.449" x 6.89" (64 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.763 lb (0.346 kg) |
| SKU | D50750000 |
| UPC | 195166306278 |
Lorwyn Eclipsed Commander Decks
Set: Lorwyn Eclipsed
Availability: In Stock
Price: £45.99 (-45.5%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
Product Description
Commander decks are ready to play right out of the box and contain everything you need to play Magic's most popular multiplayer format. Lorwyn Eclipsed features two different Commander deck versions.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 23 Jan 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $49.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to-Magic cards, including 2 traditional foil mythic rare cards |
| Dimensions | 2.52" x 4.449" x 6.89" (64 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.763 lb (0.346 kg) |
| SKU | D50750000 |
| UPC | 195166306278 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to-Magic cards, including 2 traditional foil mythic rare cards |
| 10 double-sided token cards |
| Deck box |
| Strategy insert |
| Reference card |
| Punchout counter card |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| The Gamers Lodge | £45.99 | -45.5% | In Stock |
| Dice and Dumplings | £79.95 | -5.2% | In Stock |
| Mythic Cardboard | £89.95 | +6.6% | Out of Stock |
| Chaos Cards | £95.90 | +13.7% | Out of Stock |
| Axion Now | £109.95 | +30.4% | Out of Stock |
Buy Now from The Gamers Lodge
Availability: In Stock
Price: £45.99 (-45.5%)
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
