
Buy Now from HMV
Availability: Pre-Order
Price: £64.45 (-9.7%)
Last Updated: 29 May 2026, 13:55
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 26 Jun 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $74.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 30 new-to- Magic cards |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb (0.394 kg) |
| SKU | D53610000 |
| UPC | 195166313009 |
Marvel Super Heroes Commander Deck Avengers Assemble
Set: Marvel Super Heroes
Availability: Pre-Order
Price: £64.45 (-9.7%)
Last Updated: 29 May 2026, 13:55
Product Description
Commander decks are ready to play right out of the box and contain everything you need to play Magic 's most popular multiplayer format. Magic: The Gathering | Marvel Super Heroes features four different Commander deck versions.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 26 Jun 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $74.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 30 new-to- Magic cards |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb (0.394 kg) |
| SKU | D53610000 |
| UPC | 195166313009 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 30 new-to- Magic cards |
| 10 double-sided token cards |
| Deck box |
| Strategy insert |
| Reference card |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| HMV | £64.45 | -9.7% | Pre-Order |
| Goblin Gaming | £63.74 | -10.7% | Out of Stock |
| Wayland Games | £65.00 | -8.9% | In Stock |
| Entoyment | £67.50 | -5.4% | Pre-Order |
| Tritex Games | £69.99 | -1.9% | Out of Stock |
| Zatu Games | £74.99 | +5.1% | Pre-Order |
| Gathering Games | £74.99 | +5.1% | Out of Stock |
| The Board Game Hut | £74.99 | +5.1% | In Stock |
| Unicorn Cards | £86.43 | +21.1% | Out of Stock |
Buy Now from HMV
Availability: Pre-Order
Price: £64.45 (-9.7%)
Last Updated: 29 May 2026, 13:55
