
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 14 Jun 2024 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Borderless Profile cards, 98 foil cards) |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D32940000 |
| UPC | 195166253695 |
Modern Horizons 3 Commander Decks – Collector's Edition
Set: Modern Horizons 3
Product Description
Modern Horizons 3 brings a heaping helping of exciting new cards to Modern, one of Magic 's most celebrated formats. Whether your players haven't picked up a set in a while or are card-slinging veterans, there's something for everyone to love.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 14 Jun 2024 |
| Lifecycle | Current |
| Languages | English |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Borderless Profile cards, 98 foil cards) |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D32940000 |
| UPC | 195166253695 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Borderless Profile cards, 98 foil cards) |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 1 foil-etched Display Commander |
| 15 new-to- Magic cards |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 Life Wheel |
| 1 strategy insert |
No best listing available yet.
Last Updated: 16 May 2026, 23:37
