
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 09 Feb 2024 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Italian, Japanese |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D30270000 |
| UPC | 195166244983 |
Murders at Karlov Manor Commander Decks
Product Description
Murder! Mystery!
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 09 Feb 2024 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Italian, Japanese |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D30270000 |
| UPC | 195166244983 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| 2-card Collector Booster Sample Pack (contains 1 Traditional Foil or Nonfoil alt-border card of rarity Rare or higher and 1 Traditional Foil Borderless Common or Uncommon card) |
| 1 foil-etched Display Commander (a thick cardstock copy of the commander card with foil etched into the card’s border and art) |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 Life Wheel |
| 1 strategy insert |
| 1 reference card |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| Zatu Games | £146.69 | -1.1% | Out of Stock |
| Mox in the Hole | £150.00 | +1.1% | Out of Stock |
No best listing available yet.
Last Updated: 20 May 2026, 20:46
