
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 19 Apr 2024 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, Chinese (Simplified), French, German, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb. (0.394 kg) |
| SKU | D32630000 |
| UPC | 195166252483 |
Outlaws of Thunder Junction Commander Decks
Set: Outlaws of Thunder Junction
Product Description
In Outlaws of Thunder Junction , your players will join Oko's crew of deadly desperados as they plot a heist in the frontier world of Thunder Junction. They'll face harsh deserts, hostile critters, and even rival outlaws—but with grit and gumption, they'll ride off into the sunset.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 19 Apr 2024 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, Chinese (Simplified), French, German, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| Dimensions | 3.268" x 5.394" x 7.638" (83 x 137 x 194mm) |
| Weight | 0.869 lb. (0.394 kg) |
| SKU | D32630000 |
| UPC | 195166252483 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards (2 Traditional Foil Legendary cards, 98 nonfoil cards) |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 10 new-to- Magic cards |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 Life Wheel |
| 1 strategy insert |
| 1 reference card |
No best listing available yet.
Last Updated: 16 May 2026, 23:37
