
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 24 Apr 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $49.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Spanish, Japanese |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to- Magic cards, including 2 traditional foil cards |
| Dimensions | 2.520" x 4.449" x 6.890" (64 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.670 lb (0.304 kg) |
| SKU | D53390000 |
| UPC | 195166318035 |
Secrets of Strixhaven Commander Decks Set of 5
Product Description
Dive into Magic 's most popular multiplayer format with five ready-to-play, 100-card decks, each with a unique two-color play style. Choose your college of magical study and expand your education in the greater world of Arcavios.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 24 Apr 2026 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $49.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Spanish, Japanese |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to- Magic cards, including 2 traditional foil cards |
| Dimensions | 2.520" x 4.449" x 6.890" (64 x 113 x 175mm) |
| Weight | 0.670 lb (0.304 kg) |
| SKU | D53390000 |
| UPC | 195166318035 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 12 new-to- Magic cards, including 2 traditional foil cards |
| 10 double-sided token cards |
| Deck box |
| Strategy insert |
| Reference card |
No best listing available yet.
Last Updated: 22 May 2026, 20:10
