
Buy Now from Langden Games
Availability: In Stock
Price: £35.00 (-12.1%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 11 Apr 2025 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $44.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 2 Traditional Foil Legendary cards |
| Dimensions | 2.205" x 4.331" x 4.685" (56 x 110 x 119mm) |
| Weight | 0.675 lb. (0.306 kg) |
| SKU | D42750000 |
| UPC | 195166281193 |
Tarkir: Dragonstorm Commander Deck Jeskai Striker
Set: Tarkir: Dragonstorm
Availability: In Stock
Price: £35.00 (-12.1%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
Product Description
Return to the iconic plane of Tarkir for an epic battle between dragons and clans. As powerful dragonstorms spiral Tarkir into chaos and wild dragons darken the skies, the five clans fight alongside their new Spirit Dragons for supremacy over the land.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 11 Apr 2025 |
| Lifecycle | Current |
| MSRP | $44.99 |
| Languages | English, French, German, Italian, Japanese, Spanish |
| Case Configuration | 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 2 Traditional Foil Legendary cards |
| Dimensions | 2.205" x 4.331" x 4.685" (56 x 110 x 119mm) |
| Weight | 0.675 lb. (0.306 kg) |
| SKU | D42750000 |
| UPC | 195166281193 |
Product Contents
| 1 ready-to-play deck of 100 Magic cards 2 Traditional Foil Legendary cards |
| 98 nonfoil cards |
| 2-card Collector Booster Sample Pack |
| 10 double-sided tokens |
| 1 deck box (can hold 100 sleeved cards) |
| 1 strategy insert |
| 1 reference card |
| Retailer Listings | Price | Delta | Status |
|---|---|---|---|
| Langden Games | £35.00 | -12.1% | In Stock |
| Gathering Games | £29.99 | -24.7% | Out of Stock |
| Total Cards | £37.95 | -4.7% | Out of Stock |
| Zatu Games | £38.09 | -4.4% | Out of Stock |
| Mythic Cardboard | £39.95 | +0.3% | Out of Stock |
| The Card Vault | £39.95 | +0.3% | Out of Stock |
| Element Games | £40.49 | +1.6% | Out of Stock |
| Entoyment | £40.50 | +1.7% | Out of Stock |
| EternaCards | £40.95 | +2.8% | In Stock |
| Thirsty Meeples | £41.00 | +2.9% | Out of Stock |
| Chaos Cards | £41.95 | +5.3% | Out of Stock |
| Goblin Gaming | £41.99 | +5.4% | Out of Stock |
| TierZero Games | £44.95 | +12.8% | In Stock |
| 7th City Collectables | £44.99 | +12.9% | Out of Stock |
Buy Now from Langden Games
Availability: In Stock
Price: £35.00 (-12.1%)
Last Updated: 27 May 2026, 10:54
