
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 08 Sept 2023 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Italian, Japanese, Portuguese, Spanish |
| Case Configuration | 100-card ready-to-play Wilds of Eldraine Commander Deck; 2 Traditional Foil + 98 nonfoil cards |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D24700000 |
| UPC | 195166232027 |
Wilds of Eldraine Commander Decks
Set: Wilds of Eldraine
Product Description
Eldraine is a plane of wonderful chaos and contradictions—your players will be invited to start their own storybook adventure, enveloped in a fantastical fairytale with a twist to break the curse of an endless slumber. In Commander, four players come together to show their strength and strategy, with one player coming out on top.
Product Info
| Category | Decks |
| Release Date | 08 Sept 2023 |
| Lifecycle | Retired |
| Languages | English, German, French, Italian, Japanese, Portuguese, Spanish |
| Case Configuration | 100-card ready-to-play Wilds of Eldraine Commander Deck; 2 Traditional Foil + 98 nonfoil cards |
| Dimensions | 2.205" x 7.323" x 6.181" (56 x 186 x 157mm) |
| Weight | 0.750 lb. (0.340 kg) |
| SKU | D24700000 |
| UPC | 195166232027 |
Product Contents
| 100-card ready-to-play Wilds of Eldraine Commander Deck; 2 Traditional Foil + 98 nonfoil cards |
| 2-card Collector Booster Sample Pack (contains 1 Traditional Foil or nonfoil special treatment card of rarity Rare or higher and 1 Traditional Foil Borderless Uncommon card) |
| 1 foil-etched Display Commander |
| 10 double-sided tokens |
| 1 life tracker |
| 1 strategy insert |
| 1 deck box |
No best listing available yet.
Last Updated: 16 May 2026, 23:37
